printlogo

مراسم افتتاحیه هایپرکار نخستین هایپرمارکت لوازم خودرو در خاورمیانه با حضور فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، مدیرعامل گروه صنعتی ایران روور و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.
کد خبر : 19576
تاریخ انتشار : 20 خرداد 1400 - 17:15

مراسم افتتاحیه هایپرکار نخستین هایپرمارکت لوازم خودرو در خاورمیانه با حضور فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ، مدیرعامل گروه صنعتی ایران روور و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «خبرماشین» به نقل از خبرخودرو، رمضانی مدیرعامل ایران روور در مراسم افتتاحیه هایپرکار نخستین هایپرمارکت لوازم خودرو در خاورمیانه از قطعه‌سازان به عنوان حلقه گمشده بزرگ و پرهزینه در صنعت خودرو یاد کرد و اظهار داشت: قطعه‌سازان در ارتباط با خودروسازان به عنوان نخستین مشتری صنعت قطعه‌، در فروش قطعات و تعیین قیمت نهایی آن وابسته به خودروسازان هستند و در سطح بازار نیز قطعات تولیدی آنها چندین برابر قیمت کارخانه به فروش می‌رسد.
وی افزود: هزینه‌ تولید قطعه به صورت شفاف یا غیرشفاف بسیار زیاد است و در مقابل، خرید قطعات توسط خودروسازان با پایین‌ترین قیمت و همچنین دست به دست شدن قطعات میان شرکت‌های بزرگ خودروسازی، زنجیره تامین و فروشگاه‌های فعال در سطح شهر، عملا بر هزینه‌های قطعه‌سازان می‌افزاید. بر همین اساس، شرکت ایران روور به منظور پوشش خلاء موجود، اقدام به راه‌اندازی مجموعه هایپرکار به عنوان نخستین مرکز فروش لوازم خودرو در خاورمیانه نمود.
مدیرعامل ایران روور با اشاره به بنیانگذاری گروه صنعتی ایران روور در سال 1339 گفت: در حال حاضر این گروه صنعتی، تحت عنوان هلدینگ با بهره‌گیری از پنج شرکت زیرمجموعه و حدود 400 نفر نیروی کار، در مرحله آغاز به کار هایپرکار از حدود 150 نفر پرسنل بهره می‌برد که در ادامه به 400 نفر افزایش خواهد یافت.
رمضانی با توجه به اقدام این شرکت در حذف واسطه‌ها با هدف توزیع قطعه میان مصرف‌کنندگان با حداقل قیمت تصریح کرد: سطح فروش در هایپرکار به شکلی است که برای قطعه‌ساز این امکان فراهم شده تا شخصا با قیمت‌گذاری کالای تولیدی خود و البته با توجه به استانداردهای سازمان حمایت از مصرف‌کننده، نسبت به عرضه محصول خود در هایپرکار اقدام نماید و از سوی دیگر مشتریان نیز می‌توانند با مراجعه مستقیم به هایپرکار، قطعه موردنیاز خود را با قیمت مناسب‌تری انتخاب و خریداری نمایند.
وی با بیان اینکه قطعات عرضه شده در هایپرکار محدود به هیچ برندی نیست، گفت: در این شیوه فروش، ضمن ارائه مشخصات فنی محصولات به هایپرکار، رقابتی سالم از لحاظ کیفیت و قیمت میان تمامی قطعه‌سازان فعال در سطح کشور شکل می‌گیرد.
مدیرعامل ایران روور در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مرکز کنونی هایپرکار از سوی نیروی انتظامی به این مجموعه واگذار گردیده، اولویت استخدام در هایپرکار به نیروی انتظامی اختصاص می‌یابد و فروش قطعه به شاغلین این ارگان در سطح کشور، ظرف کمتر از چند ساعت و با ارزان‌ترین قیمت انجام خواهد شد.